Центральна компресорна станція X*Y (m*Z літрів ресивер)
Центральна компресорна станція стисненого медичного повітря як елемент у системі газопостачання медичного закладу має наступні завдання:
– подача очищеного медичного повітря в лікарняну мережу для забезпечення наркозно-дихальної апаратури, апаратури штучного кровообігу, роботи пневматичного інструменту (подача неякісного повітря призводить до неправильної роботи та виходу з ладу медичного обладнання, у свою чергу створює загрозу життю пацієнта)
– подача очищеного медичного повітря для забезпечення безперебійної роботи концентратора кисню (подача неякісного повітря може призвести до виходу з експлуатації основних технологічних вузлів концентратора кисню).
Електронна панель управління: програмування режиму роботи компресорів за допомогою програмованого логічного контролера (PLC).
Центральна компресорна станція X * Y (m * Z літрів ресивер) складається з мінімум двох компресорів (що включаються поперемінно), електронного блоку управління, повітряного ресивера(ів) і лінії осушення та фільтрації.
Дублювання компресорів забезпечує велику довговічність роботи центральної компресорної станції, а також безперебійність подачі медичного повітря в лікувальну установу під час сервісних робіт або виникнення позаштатних аварійних ситуацій. Кількість та потужність компресорів, об’єм повітряного ресивера та параметри лінії осушення та фільтрації залежать від планованого споживання медичного повітря та визначаються під час проектування централізованої системи подачі лікувальних газів.
Технічні характеристики:
- Х – кількість компресорів, шт: 2, 3.
- Y – продуктивність кожного компресора, м3/год: 12, 20, 25, 35, 45, 75, 100, 130, 140, 170, 200, 280, 360.
- m – кількість повітряних ресиверів, шт: 1, 2, 3.
- Z – ємність ресивера, л: 270, 500, 900.
Електронна панель управління: програмування режиму роботи компресорів за допомогою програмованого логічного контролера (PLC).
Діапазон робочих температур: (+10) – (+45) °C.
Електроживлення: 3Ø, 380 В змінного струму, 50 Гц.
Осушувач: рефрежераторного або адсорбційного типу.
Блок фільтрації: фільтр грубої очистки, фільтр тонкої очистки, бактеріальний фільтр, обвідна система By-pass.
Редукційний блок: редуктори 4-7 бар.